

Hlavným cieľom a motiváciou pri tvorbe Litecoinu bolo teda vylepšiť samotný Bitcoin, čo sa prakticky aj podarilo. Litecoin je postavený na rovnakých základoch ako Bitcoin, no niektoré zásadné rozdiely zvyšujú jeho atraktivitu.
Rovnako ako Bitcoin, aj Litecoin využíva platobnú sieť peer-to-peer, teda priamo účastník siete účastníkovi, bez tretích strán. Taktiež je decentralizovaný a vďaka blockchainu transparentný. Počet litecoinových mincí v obehu je vopred určený na 84 miliónov a tak ide rovnako o deflačnú menu.
Ako a kde držať Litecoin?
Na uchovávanie Litecoinov môžete využívať obrovské množstvo peňaženiek. Na trhu sú jednoduché mobilné, webové ale aj počítačové peňaženky vo forme aplikácie. Tie sú ale zraniteľné voči vírusom a mallwarom. Najbezpečnejším spôsobom je takzvaná hárdwerová peňaženka (Trezor alebo Ledger), ktorá šifruje prístup k vašej peňaženke.
Spoločnosť Cryptolabs odporúča nasledujúce peňaženky:
Riziká
- Obchodovanie s virtuálnymi menami predstavuje značné riziká. Ceny môžu kolísať v ktorýkoľvek daný deň. Z dôvodu takýchto výkyvov cien môžete zvýšiť alebo stratiť hodnotu svojich aktív.
- Nezaručujeme žiaden zisk z obchodovania alebo akejkoľvek inej činnosti spojenej s web stránkou cryptolabs.sk. Vzhľadom na vyššie uvedené riziká, ktoré nie sú úplným zoznamom, mali by ste starostlivo zvážiť, či je digitálna mena vhodná pre vás v závislosti od vašich finančných okolností.